Sokan csak a "puccsot" és a Békemenet "csattanós válaszát" idézik Kövér László minapi interjújából, holott az igazán érdekes az, hogy a házelnök szinte mindenkit kritizált. Ha meg akarjuk érteni, milyen idegállapotban, milyen feltételezések és összeesküvés-elméletek mentén alakul a kormány politikája, érdemes egy leltárt csinálni - kivel van baja a Fidesznek?
Az országgyűlés elnöke a következő országokat, szervezeteket, személyeket bírálta az interjúban:
- Amerikai Egyesült Államok
- Európai Unió, illetve a "nagyhatalmak"
- Izrael
- Elie Wiesel
- RMDSZ
- Mesterházy Attila és az MSZP
- Németh Zsolt külügyi államtitkár (Fidesz)
- Fideszes politológusok és történészek ("Vagy azt, amit egyes – egyébként a Fidesz-kormány intézményeiben is fellelhető – politológusok, történészek írnak, hogy a magyar nemzet „szétfejlődést” mutat? Aki az utóbbit képviseli, ideológiát nyújt a magyar nemzet egységének szétszabdalásához, s ennek a gondolatnak egyenes következménye, hogy „Budapest ne szóljon bele” a határon túli magyar politikába és viszont.")
- Bunta Levente udvarhelyi polgármester
- Bugár Béla és a Híd - Most ("a Most az a szlovák párt, amely sajátos érdeklődést mutat a magyarkérdés iránt")
- Horn-kormány
- A Magyar Hírlapban megszólaló, jobboldali gazdasági elemzők ("Osztom a miniszterelnök úr pozitív véleményét Matolcsy György munkájáról, még akkor is, ha olvasom a különféle jobboldalinak számító elemzők kritikus tanácsait, például az önök lapjában.)
- Charles Gati
- LMP ("nagyon aranyos, de nem is létező")
- Jobbik
- Bajnai Gordon ("a pénztőke lieblingje")
2010-ben a Fidesznek egyetlen deklarált ellensége volt, az akkor épp mélyponton kínlódó MSZP. Mára viszont a fenti, egyetlen interjúból kigyűjtött lista is a sokszorosa ennek. Jól érzi a kormánypárt, hogy itt az ideje a konszolidációnak, de amíg ilyen hosszú az ellenségek listája, és ugyanakkor a szövetségesek névsora a (nem aranyos és nem is létező) KDNP-vel kezdődik és zárul, addig kevés az esély a viszonyok rendezésére.